Навчально практичний семінар Всеукраїнський фонд «Крок за кроком»

28 вер. 2018
27-28 вересня 2018 року Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» у партнерстві з Благодійним фондом «Інститут раннього втручання» провів навчально-практичний семінар у рамках проекту «Розвиток моделі переходу між системою раннього втручання і дошкільною освітою на прикладі двох регіонів України» для педагогів закладів дошкільної освіти м. Харкова.

27-28 вересня 2018 року Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» у партнерстві с Благодійним фондом «Інститут раннього втручання» провів навчально-практичний семінар у рамках проекту «Розвиток моделі переходу між системою раннього втручання і дошкільною освітою на прикладі двох регіонів України» для педагогів закладів дошкільної освіти м. Харкова.

Мета проекту:

- Розробити та експериментально апробувати моделі програм переходу від послуг раннього втручання до дошкільної освіти для дітей та їх сімей у двох регіонах України ( міста Львів, Харків, Чугуїв (Харківська область).

- Розпочати розробку основи програми переходу для закладів освіти учасників проекту.

- Наданти підтримку під час перехідного періоду дітям з особливими освітніми потребами та їхнім одноліткам, а також їхнім сім’ям.

Основні цілі проекту:

- Розробити та апробувати програму переходу між послугами раннього втручання до послуг з дошкільної освіти як передумова успішного залучення до загальної освіти всіх дітей,у тому числі дітей з особливими освітніми потребами.

- Підвищити міжвідомчу співпрацю на рівні відповідних органів влади для забезпечення успішної практики переходу.

- Посилити співпрацю між організаціями-партнерами проекту у підтримці та розвитку системи раннього втручання та інклюзивної освіти, особливо в контексті сучасних реформ.

- Підвищити рівень обізнаності громадськості з питань перехідного періоду.

До проведення заходу було залучено міжнародного консультанта Джульєтту Хенкок, яка є директором відділу професійного навчання педагогів Единбурзького університету та виступає провідним фахівцем з питань раннього втручання та інклюзивної освіти.

Під час цього заходу були вибрані заклади освіти в які відбудеться перехід дітей з особливими освітніми потребами. учасники познайомились з батьками дітей з особливими освітніми потребами. Розробили план дій програми переходу, рекомендації для посібників з питань програми перехідного періоду від послуг раннього втручання до дошкільної освіти.