Фахівці Харківського інклюзивно-ресурсного центру представили досвід роботи.

24 січ. 2019
Фахівці Харківського інклюзивно-ресурсного центру представили досвід роботи для представникам органів місцевого самоврядування з районів області Харкова.

Роботу Харківського ІРЦ розпочато 19.06.2018 року. На сьогодні в центрі устатковані приміщення для проведення корекційно-розвиткових занять, комплексної психолого-педагогічної оцінки дітей з особливими освітніми потребами.

В кабінетах практичних психологів, вчителів-логопедів, вчителя-   реабілітолога.

Фахівці продемонстрували свої наробки, методичне та    діагностичне обладнання, технічне забезпечення.

Так, у кабінеті вчителя-логопеда встановлено  багатофункціональний «інтерактивний планшет» до якого входять:  магнітна  та  крейдова дошки і пісочний стіл з підсвічуванням. До комплекту входять серія сюжетних картинок, які сприяють розвитку мовлення, пізнавальних процесів. З допомогою цього планшета фахівці розвивають дрібну моторику (ефективний спосіб підготовки дитини до письма), креативність мислення, концентрацію уваги. Інтерактивний планшет відмінний спосіб для зняття напруження дитини.

У ресурсній кімнаті встановлено «Інтерактивну підлогу» - це програмно-апаратний комплекс, який складається з інтерактивної оптики, комп’ютера та спеціалізованого програмного забезпечення. За допомогою комплексу забезпечується взаємодія однієї чи кількох дітей з динамічною проекцією на підлозі, що дозволяє використовувати систему в освітніх, терапевтичних, корекційних та лікувально-реабілітаційних заходах.

Вправи з інтерактивною підлогою розвивають рухливість, праксис, велику і дрібну моторику. Підлога дає унікальну можливість розвитку і відновлення як рухової, так і інтелектуальної сфери. За рахунок ігрового контенту не виникає відчуття примусовості та лікування. Може бути використаний в малій групі та індивідуально.

Всі ігри сприяють розвитку пізнавальних процесів, але всі вони спрямовані на активізацію щонайменше трьох параметрів: концентрація уваги: впродовж ігрового процесу дитина вчиться концентрувати увагу на поставленому завданні, не відволікаючись на сторонні подразники (наприклад, інших дітей, які приймають участь у грі). Оперативна (робоча) пам’ять: різноманітні завдання, які вирішує дитина під час гри стимулюють її фільтрувати та зберігати необхідну інформацію, правила гри.

Програмні ефекти пропонують різноманітні завдання та шляхи їх вирішення, що розвиває у дітей  гнучкість мислення.

Варіативність програм надає можливість ускладнювати завдання гри, або запропонувати інший варіант її проведення підгримувавши інтерес до навчання.